Akryl do paznokci skąd pochodzi?

Piękne paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Panie często same wykonują stylizację swoich paznokci, ale korzystają też z pomocy profesjonalistów w zakładach kosmetycznych, gdzie mogą już zastosować manicure akrylowy czy żelowy. Taki manicure jest dużo bardziej trwały niż klasyczne lakiery czy emalie do paznokci.

Akryl na paznokcie stosuje się już od lat 80. XX wieku, ale w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny. Również z tego względu, że zaczęto stosować inny akryl, nie jak wcześniej, stomatologiczny, który np. niszczył płytkę paznokciową. Dzisiejszy akryl do paznokci jest bardziej przyjazny dla paznokci, nie niszczy ich, nawet je wzmacnia. Poza tym akryl do paznokci stosuje się po to, aby je przedłużyć.

Manicure akrylowy czy jak kto woli akryl do paznokci doskonale sprawdza się w zastosowaniu. Dzięki temu, że paznokcie akrylowe są cienkie i elastyczne, wyglądają jak naturalne. Poza tym można w nich wykonywać wszystkie codzienne czynności bez obawy, że lakier nam odpadnie czy zarysuje się. Nie przeszkadza im np. moczenie dłoni w wodzie czy oddawanie się innym zajęciom, które niszczą paznokcie z tradycyjnym manicure.

Manicure akrylowy można wykonać na dwa sposoby: na tipsie lub na szablonie,wszystko zależy od życzenia klientki. Uprzednio jednak trzeba odpowiednio przygotować płytkę paznokciową, aby zwiększyć jej przyczepność do akrylu. Następnie pozostaje już tylko nałożenie
lakieru i na koniec wmasowanie oliwki w skórki i balsamu w dłonie. Wcześniej jeszcze można ozdobić paznokcie brokatem, cyrkoniami , koronkami czy innymi wzorami.
Musimy pamiętać, że manicure akrylowy można usunąć za pomocą acetonu.

Na pewno warto zainwestować w manicure akrylowy, bo efekty są naprawdę zadowalające, zwłaszcza, że takie paznokcie wytrzymują nawet ok. trzech tygodni.
Jeśli ktoś nie chce tego zabiegu wykonywać w zakładzie kosmetycznym, może akryl na paznokcie nałożyć sobie sam w domu. Trzeba jednak zaopatrzyć się w zestaw potrzebny do wykonania tego zabiegu. Musimy mieć odpowiednie pilniki, preparat do odtłuszczenia paznokci, tipsy, cążki,kwas, podkład pod akryl i sam akryl oraz lakier. Zabieg nie jest trudny do wykonania, ale trzeba bardzo dokładnie wykonać poszczególne czynności krok po kroku, aby nie zniszczyć własnych paznokci, ale zrobić z nich prawdziwe cudo.