Bezpieczny dom to solidne drzwi

Każdy chce, by jego dom był bezpieczny podczas nieobecności domowników. Kiedy w domu nie ma nikogo zwiększa się ryzyko włamania, które zawsze kończy się przykrymi konsekwencjami. Tracimy swoje dobra, jesteśmy zmuszeni montować nowe zamki lub drzwi, co jest sporym wydatkiem, w dodatku musimy przezywać stres związany z wizytą policji i jej niewygodnych pytań.

Aby zminimalizować ryzyko włamania stosuje się różnego rodzaju środki jak alarmy przeciwwłamaniowe, monitoring domów i mieszkań oraz wszelkiego rodzaju wymyślne zabezpieczenia. Zacząć należy jednak od bardzo błahej sprawy: od drzwi.

Najważniejszym elementem przeciw włamywaczom są właśnie drzwi wejściowe do domu. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną funkcję one pełnią i jak ważną sprawą jest montaż odpowiednich. Spośród setek tysięcy modeli dostępnych na rynku należy wybrać takie, które faktycznie zabezpieczą nasz dobytek przed kradzieżą. Wiele modeli drzwi oznaczonych jest jako antywłamaniowe, ale tak na prawdę mają one niewiele wspólnego z profesjonalnymi drzwiami antywłamaniowymi.

Jeśli mamy ograniczony budżet, a chcemy właściwie zabezpieczyć nasz dom, zdecydujmy się na zakup specjalnych drzwi, jakimi są drzwi stalowe. Te drewniane są może wizualnie i ekologicznie lepsze, ale wprawiony włamywacz nie będzie miał problemów z ich szybkim rozmontowaniem. Drzwi stalowe natomiast stawią na tyle silny opór, że na ich otwarcie potencjalny sprawca kradzieży straci o wiele więcej czasu, co może być czynnikiem decydującym o wyborze jako cel akurat naszego domu.

Identyczna sytuacja jest jeśli chodzi o drzwi wejściowe do mieszkania. Mimo iż w bloku dzielimy zazwyczaj klatki z sąsiednimi mieszkaniami, to właśnie statystycznie więcej włamań jest do mieszkań, aniżeli do domów jednorodzinnych. Dlaczego? Ano dlatego, że drzwi do mieszkania są zazwyczaj prowizoryczne i proste w sforsowaniu. Zainwestujmy więc w solidne drzwi stalowe, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie pod naszą nieobecność będzie bezpieczne.