Białe zęby

Dbałość o uzębienie jest procesem, którego uczymy się już od dziecka. Niestety nawet najbardziej sumienna higiena jamy ustnej często nie uchroni naszych zębów od różnego rodzaju przebarwień. Są one najczęściej skutkiem różnych czynników, w tym głównie pokarmowych. Wiele ze spożywanych pokarmów oraz napojów niosą ze sobą nieuchronnie możliwość przebarwień na zębach. Mowa tu na przykład o popularnej kawie oraz herbacie. Bardzo niekorzystne dla zębów jest także palenie papierosów, które sprawia iż uzębienie przyjmuje ciemną barwę.
Aby temu zapobiec warto sięgnąć między innymi po gumy do żucia oraz coraz bardziej popularny ksylitol, czyli cukier brzozowy. Spożywanie go po każdym posiłku pozwoli dodatkowo chronić zęby. Dobrze jest także zrezygnować z palenia tytoniu czy choćby picia zbyt dużej ilości kawy i herbaty.

Czasem jednak przebarwienie zębów i tak następuje – mimo naszych usilnych starań, by do tego nie dopuścić. Czasem związane jest to również czasem z czynnikami genetycznymi. Zęby niektórych ludzi są bardziej skłonne do przebarwień, czego nie da się niestety uniknąć. Warto w takim wypadku skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wybielanie zębów jest zabiegiem, który oferowany jest praktycznie przez większość gabinetów stomatologicznych w Polsce. Jest to zabieg, który nie należy do wyjątkowo skomplikowanych. Nie trzeba do niego się także jakoś specjalnie przygotowywać. Można skorzystać z kilku metod wybielania zębów u dentysty. Wymienić tu można na przykład wybielanie zębów laserem oraz za pomocą tak zwanej lampy polimeryzacyjnej. Ten drugi z zabiegów trwa kilkadziesiąt minut, jego koszt jest dość wysoki. Pierwsze z wymienionych rozwiązań jest zaś nieco tańsze.
Inne sposoby wybielania zębów o stomatologa to także na przykład nakładanie specjalnych nakładek z żelem.

Bez różnicy na jaki sposób wybielania zębów się zdecydujemy warto, by zrobić to u profesjonalnego dentysty. To gabinet stomatologiczny powinien być pierwszym adresem, pod który się udamy chcąc poprawić wygląd swojego uzębienia. Domowe sposoby wybielania zębów, które często opisywane są w Internecie mogą bowiem często okazać się niebezpieczne dla uzębienia. Warto zatem zainwestować w pomoc specjalisty.