Egzotyczne klimaty w zasięgu ręki

Urlop w egzotycznym miejscu był niegdyś nie lada gratką, na którą nie każdy urlopowicz mógł sobie pozwolić. Dziś wakacje w odległych krajach nie są zarezerwowane tylko dla najbogatszych amatorów podróży. Również Polacy coraz chętniej wybierają odpoczynek za granicą. Wielu urlopowiczów oraz podróżników za cel swojej podróży wybiera na przykład niezwykle egzotyczny Egipt lub piękną i zaskakującą Grecję. Ze względu jednak na wiele wydarzeń społecznych oraz politycznych, które miały tam miejsce wielu ludzi nie chce jeździć jednak do tych krajów. Drugą z przyczyn są czasem także dość wysokie ceny. Jaka jest zatem alternatywa dla Egiptu i Grecji? Odpowiedź jest niezwykle prosta: są to Bałkany!

Jest to region Europy, który znajduje się – jak sama nazwa wskazuje – na Półwyspie Bałkańskim. W jego skład wchodzi wiele krajów które powiązane są ze sobą w ścisły sposób za pomocą kultury, religii oraz historii. Wśród najważniejszych krajów bałkańskich wymienić warto między innymi Albanię, Serbię, Bułgarię, Kosowo czy choćby popularną jako cel podróży Chorwację. Urlop w tych krajach jest często o wiele tańszy niż w innych, uwielbianych przez turystów celach turystycznych.
Niesie ze sobą również wiele innych korzyści. Bogactwo kulturowe oraz widoki, które zapewniają regiony bałkańskie są bowiem naprawdę wspaniałe i warte zobaczenia.

Chorwacja charakteryzuje się na przykład wieloma, piaszczystymi plażami oraz niezwykle rozwiniętą bazą noclegową. Kraj ten zapewnia również wspaniałą pogodę, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Stolicą jest Dubrovnik.
Albania natomiast zaskoczy wspaniałym krajobrazem zachęcającym do pieszych wycieczek. Warto wiedzieć, iż ciepło w Albanii bywa także jesienią. Jest to zatem cel turystyczny, który warto odwiedzić także poza głównym sezonem urlopowym.
Serbia prezentuje natomiast bogactwa kulturowe. Ciekawym miejscem jest także Czarnogóra czy choćby Macedonia. Ten region turystyczny jest na tyle bogaty i obszerny, iż z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularnym środkiem lokomocji w te rejony są autokary. Wiele biur podróży oferuje przykładowo wycieczki objazdowe po krajach bałkańskich. Możliwa jest także oczywiście podróż samolotem oraz nocleg w hotelach, czy trochę tańszych hostelach. Trochę bardziej uciążliwy jest natomiast dojazd koleją. Ostatnim pomysłem jest także dojazd autem.