Piperyna pomaga na odchudzanie

Nie jest tajemnicą, że nadwaga w Polsce jest już bardzo poważnym problemem. Na nadmiar zbędnych kilogramów cierpią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Lekarze biją na alarm, że powinno się podjąć konkretne działania, aby zapobiec rozwojowi nadwagi, która w Polsce staje się już epidemią.
Powodów tak szybkiego wzrostu liczby osób z nadwagą w naszym kraju jest wiele. Zaliczyć do nich trzeba niezdrowe nawyki żywieniowe, przede wszystkim spożywanie zbyt dużej ilości kalorii względem potrzeb organizmu. Ponadto jedzenie to często jest niezdrowe, zbyt obfite w cukry proste i tłuszcze nasycone, które powodują przyrost tkanki tłuszczowej. Do tego dochodzą niedzwonienie pory ich spożywania. To sprawia, że człowiek pochłania zbyt dużo kalorii. Wiele osób nie zażywa odpowiednich dawek ruchu, a niektórzy wręcz wcale. Do tego dochodzi też częstokroć niska jakość posiłków.
Co ciekawe, w Polsce panuje też z drugiej strony spora moda na odchudzanie, ale skala tego zjawiska jest zbyt mała. Świadomość społeczeństwa, że nadwaga jest szkodliwa dla zdrowia, a nawet może stanowić zagrożenie dla życia, jest jeszcze zbyt mała. A przepis na redukcję wagi wydaje się być prosty. Odpowiednia i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, które można jeszcze wesprzeć licznymi na rynku preparatami na odchudzanie.
Wybór rozmaitych środków odchudzających jest obecnie ogromny. Wiele z nich dostępnych jest właściwie na wyciągnięcie ręki w internecie. Jest ich dużo rodzajów, ale znaczna część z nich zawiera wyciągi roślinne. Jednym z nich jest piperyna, czyli alkaloid występujący w czarnym pieprzu. To właśnie dlatego pieprz ma właściwości pobudzające trawienie, gdyż tak właśnie działa piperyna. Tabletki z zawartością piperyny można kupić bez problemu w sieci. Inne środki odchudzające mogą zawierać na przykład wyciągi z jagód goi, zielonej herbaty, guarany czy afrykańskiego mango.
Środki na odchudzanie same z siebie nie powodują utraty wagi, ale działają w różnoraki sposób: mogą pobudzać trawienie, ograniczać przyswajanie tłuszczów czy wpływać na organicznie poczucia głodu. Zażywając je należy pamiętać, że najlepszy skutek przyniosą, gdy towarzyszyć temu będzie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.